9 Mart 2021 Salı  |  12:38 
HABERLER
Apple reklamını Tim Cook seslendiriyor
Facebook’tan Türkiye’ye temsilci atama kararı
Burger King kurumsal kimliğini yeniliyor
19. Tudem Edebiyat Ödülleri’ne başvurular başladı
Tohum yatırımı almaya hak kazanan parlak fikirler belli oldu
İzmir Büyükşehir iki karikatür yarışması düzenliyor
Hareketli Görüntü Tasarımı
39. Grafik Tasarım Sergisi Yayında!
ISType’ın Onuncu Yılına Özel Etkinlik: ISType [locl]
“Sait Maden / Şık Derviş” Blu TV’de
 

Markanın yeni görsel kimliği yılın ilk döneminde dünya genelinde kullanılmaya başlanacak. Gıda kalitesi, sürdürülebilirlik ve dijital özelindeki gelişimini öne çıkarma niyetindeki Burger King, restoran dekorasyonundan kıyafetlere, renklerden fonta, logodan ambalaja görsel kimliğinde yenilemeye gidiyor. Burger King’in yeni görsel kimliği bu yılın ilk döneminde dünya genelinde kullanılmaya başlanacak.

Görsel kimlik açısından 20 yılın en ciddi adımını atan Burger King’in yeni logosu, ilhamını 1969’dan 1999’a kadar kullanılan logodan alıyor. Burger King Global CMO’su Fernando Machado’nun paylaştığı detaylara göre, yeni logoda gıda renklerine daha yakın ve daha enerjik renkler boy gösteriyor. Logodaki ekmeklerin orantısı Burger King’de satılan ürünlere daha benzer şekilde düzenlenirken, font ise yine markanın ürünlerini andıracak tarzda, “lezzetli ve yuvarlak” yapıda.

Görsel kimlik değişikliği için doğru zaman olduğunu belirten Machado, yeni görsel kimliğin markanın gelişimine ve bugünkü konumuna daha uygun olduğunu da ekledi. “Burger King, kişiliği çok açık bir marka: Eğlenceli, çok mütevazı ve bir parça cüretkâr …” diyen Machado, görsel kimliklerini bu özelliklere uygun şekilde yenilediklerini söyleyerek, zira markanın aldığı yol hesaba katıldığında kopukluk ihtimalinin belirdiğinin altını çizdi.

Machado, markanın gelişiminin, aralarında sürdürülebilir gıda, kapsayıcılık ve çeşitliliğin önemindeki artış gibi önceliklerdeki ilerlemeyi kapsadığını da ekledi.

Burger King’in bağlı olduğu Restaurant Brands International’ın tasarım başkanı Raphael Abreu, yeni kimlik çalışmasını, “Tasarım, kim olduğumuzu ve neye değer verdiğimizi anlatmak için sahip olduğumuz en önemli araçlardan biri. Ürünlerimiz için arzu yaratmak ve misafir deneyimini en üst düzeye çıkarma da tasarım hayati bir rol oynuyor. İnsanların ürünlerimizi istemesini sağlamak için tasarımı kullanmak istedik. Tasarım dilimiz, Burger King ürünlerinin alevde ızgara ateşinin mükemmelliğini ve hepsinden önemlisi tadını yansıtıyor” dedi.

Markanın Türkiye operasyonlarını yürüten TAB Gıda’nın pazarlama direktörü Caner Alpaslan ise, markanın kurumsal imajındaki değişimi, “Burger King’in yeni görsel kimliğiyle tüm görsellerde, en çok değer verdiğimiz lezzet vurgusuna dikkat çekiliyor. Kaliteli hizmet anlayışımızı yansıtan ve alevde ızgara ateşi lezzetine yapılan bu vurgunun tüketicilerimizin de hoşuna gideceğini düşünüyoruz” sözleriyle yorumladı.

KAYNAK: Mediacat
     

Demirkapı Mah, Velioğlu Cad, No:85, Babil Konakları, B-24, Bağcılar – İstanbul / TÜRKİYE

0535 - 278 01 18

buyuksel@hotmail.com

www.blntyksl.com

 

© 2021 B L N T Y K S L . C O M (Bülent Yüksel). Tüm hakları saklıdır.