ISTANBUL TYPE

Satın almak için:

FONTLAR

“İstanbul Tipi”, okunabilirliği desteklemek için özellikle küçük harflerde genişlik ve yüksekliğin uyumlaştırılması sonucu modern bir çizgiye sahiptir.

“İstanbul Kenti”, Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren kent olarak batının modernliğine ve doğunun oryantalist dokusuna sahiptir. “İstanbul Tipi” de bu özellikleri içerir. “İstanbul Şehri” ruhunu yansıtan eşsiz bir karakterdir. Tüm harfler için özenle hazırlanmış birçok harf alternatifi oluşturulmuştur. Bu alternatif harfleri kullanarak bir kelimeden onlarca kombinasyon oluşturabilirsiniz.

“İstanbul Tipi” markalaşma, posterler, kitap kapakları, manşetler, logolar, restoranlar, menü kartları, düğün davetiyeleri vb. İçin kimlik oluşturmada etkili bir settir.

“İstanbul Tipi” Latin temelli diller için gelişmiş tipografik destek sağlar. Orta, Batı ve Doğu Avrupa dillerini destekleyen genişletilmiş bir karakter seti aileyi tamamlıyor.

“İstanbul Tip 500 Normal” tanımı merkezi noktayı oluşturur. Numaranın ilk rakamı vuruş kalınlığını tanımlar: 100 İnce ila 900 Kalın. “İstanbul Tipi” 5 ağırlık ve italik olmak üzere toplam 10 tip. Aile bir dizi 2.200+ karakter içerir.

Büyük / Küçük Harfe Duyarlı Formlar, Sınıflar ve Özellikler, Kesirler, Üstün, Alt, Payda, Numaratör, Eski Stil Şekiller tek dokunuşla kolay Tüm grafik programlarında.

Bu yazı tipine aşık olabilirsiniz 🙂

Satın alma öncesinde, sırasında ve sonrasında yazı tipleri hakkında bilgi almak için bana danışmaktan çekinmeyin. Bana “buyuksel@hotmail.com” adresinden ulaşabilirsiniz.

Kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Tasarımcılar: Bülent Yüksel
Yayıncı: Bülent Yüksel
ilk yayın tarihi: 14 Eylül 2020

Satın almak için: