23 Temmuz 2021 Cuma  |  18:46 
FONTLAR
FORMETIC
CANSUM HAND
FINALIST ROUND SLAB
YASEMIN SCRIPT
ATA TYPE
ATA ROUNDED
FULL SANS
FULL SLAB
FULL NEUE
FULL TOOLS
SYMPATHETIC FONT
BOSPHORUS
BODRUM SANS
BODRUM SOFT
BODRUM SLAB
BODRUM STENCIL
BODRUM STYLE
BODRUM SWEET
MURAT GROTESQUE
PERSPECTIVE SANS
CRYPTOCURRENCY
TRAKYA SANS
TRAKYA SLAB
TRAKYA ROUNDED
ISTANBUL TYPE
LOGOPEDIA NOW
LOGOPEDIA NOW ROUNDED
LOGOPEDIA NEXT
LOGOPEDIA NEXT ROUNDED
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“İstanbul Tipi”, okunabilirliği desteklemek için özellikle küçük harflerde genişlik ve yüksekliğin uyumlaştırılması sonucu modern bir çizgiye sahiptir.

“İstanbul Kenti”, Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren kent olarak batının modernliğine ve doğunun oryantalist dokusuna sahiptir. “İstanbul Tipi” de bu özellikleri içerir. “İstanbul Şehri” ruhunu yansıtan eşsiz bir karakterdir. Tüm harfler için özenle hazırlanmış birçok harf alternatifi oluşturulmuştur. Bu alternatif harfleri kullanarak bir kelimeden onlarca kombinasyon oluşturabilirsiniz.

“İstanbul Tipi” markalaşma, posterler, kitap kapakları, manşetler, logolar, restoranlar, menü kartları, düğün davetiyeleri vb. İçin kimlik oluşturmada etkili bir settir.

“İstanbul Tipi” Latin temelli diller için gelişmiş tipografik destek sağlar. Orta, Batı ve Doğu Avrupa dillerini destekleyen genişletilmiş bir karakter seti aileyi tamamlıyor.

“İstanbul Tip 500 Normal” tanımı merkezi noktayı oluşturur. Numaranın ilk rakamı vuruş kalınlığını tanımlar: 100 İnce ila 900 Kalın. “İstanbul Tipi” 5 ağırlık ve italik olmak üzere toplam 10 tip. Aile bir dizi 2.200+ karakter içerir.

Büyük / Küçük Harfe Duyarlı Formlar, Sınıflar ve Özellikler, Kesirler, Üstün, Alt, Payda, Numaratör, Eski Stil Şekiller tek dokunuşla kolay Tüm grafik programlarında.

Bu yazı tipine aşık olabilirsiniz

Satın alma öncesinde, sırasında ve sonrasında yazı tipleri hakkında bilgi almak için bana danışmaktan çekinmeyin. Bana “buyuksel@hotmail.com” adresinden ulaşabilirsiniz.

Kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.
 

Tasarımcılar: Bülent Yüksel
Yayıncı: Bülent Yüksel
ilk yayın tarihi: 14 Eylül 2020

 

SATIN ALMAK İÇİN

     

Demirkapı Mah, Velioğlu Cad, No:85, Babil Konakları, B-24, Bağcılar – İstanbul / TÜRKİYE

0535 - 278 01 18

buyuksel@hotmail.com

www.blntyksl.com

 

© 2021 B L N T Y K S L . C O M (Bülent Yüksel). Tüm hakları saklıdır.