BODRUM SLAB

Satın almak için:

FONTLAR

Bodrum Slab” Bülent Yüksel tarafından 20018/19 yılında tasarlanan bir levha serif tipi bir ailedir. 1920’lerde ve 30’larda popüler olan seriflerden etkilenen yazı tipi, daha iyi okunabilirlik için optik olarak düzeltilmiş geometrik formlara dayanmaktadır.

Bodrum Slab” tamamen geometrik değildir; ufuk çizgilerinden daha kalın dikey vuruşlara, mükemmel bir daire olmayan bir “o” ve kısaltılmış yükselişlere sahiptir. Bu nüanslar okunabilirliğe yardımcı olur ve “Bodrum Döşeme” ye hem metinler hem de başlıklar için uyumlu ve mantıklı bir görünüm kazandırır.

Bodrum Slab, Latin kökenli diller için gelişmiş tipografik destek sağlar. Orta, Batı ve Doğu Avrupa dillerini destekleyen genişletilmiş bir karakter seti, aileyi tamamlar.

Bodrum Slab 14 Regular” merkezi noktayı oluşturmaktadır. “Bodrum Slab” 10 ağırlıkta (Saç, İnce, Ekstra Hafif, Hafif, Düzenli, Orta, Kalın, Ekstra Kalın, Ağır ve Siyah) ve 10 eşleşen italik olarak mevcuttur. Aile 650’den fazla karakter içerir.

Büyük / Küçük Harfe Duyarlı Formlar, Sınıflar ve Özellikler, Küçük Harflerden Küçük Harfler, Kesirler, Üstün, Alt, Payda, Pay, Eski Stil Tüm grafik programlarında tek dokunuşla kolay rakamlar.

Bodrum Slab, web kullanımı için mükemmel bir yazı tipidir.

Umarım kullanmaktan zevk alırsınız.

Tasarımcılar: Bülent Yüksel
Yayıncı: Bülent Yüksel
İlk yayın tarihi: 21 Mayıs 2019

Satın almak için: