MURAT GROTESQUE

Satın almak için:

FONTLAR

Murat Grotesque“, “Impact” karakterinden esinlenen sans serif yazı tipidir. Köşeler yumuşatıldı ve birçok glif formu tamamen değiştirildi. Özellikle küçük harflerde okunabilirliği artırmak için genişlik ve yükseklik uyumunun bir sonucu olan modern bir çizgiye dönüştü.

Merkezi noktayı “Murat Grotesk 43 Regular” oluşturmaktadır. Sayının ilk rakamı kontur kalınlığını tanımlar: 41 İnce ila 46 Siyah. “Murat Grotesque” 6 ağırlık ve italik geliyor “Murat Grotesque Alt” 6 ağırlık ve italik toplam 24 tip geliyor. Aile 600’den fazla karakterden oluşur.

Büyük / Küçük Harfe Duyarlı Formlar, Sınıflar ve Özellikler, Küçük Harflerden Küçük Harfler, Kesirler, Üstün, Alt, Payda, Pay, Eski Stil Tüm grafik programlarında tek dokunuşla kolay rakamlar.

Murat Grotesque” Latin kökenli diller için gelişmiş tipografik destek sağlar. Orta, Batı ve Doğu Avrupa dillerini destekleyen genişletilmiş bir karakter seti, aileyi tamamlar.

Reklam ve paketleme, editöryal ve yayıncılık, logo, marka ve yaratıcı endüstriler, afiş ve reklam panoları, küçük metin, yol bulma ve tabelaların yanı sıra web ve ekran tasarımı için idealdir.

Murat Grotesque” web kullanımı için mükemmel bir yazı tipidir.

Umarım kullanmaktan zevk alırsınız.

Tasarımcılar: Bülent Yüksel
Yayıncı: Bülent Yüksel
İlk yayın tarihi: 20 Kasım 2019

Satın almak için: