TRAKYA SANS

Satın almak için:

FONTLAR

Trakya (/ θreɪs /; Yunanca: Θράκη, Thráki; Bulgarca: Тракия, Trakiya; Türkçe: Trakya) Güneydoğu Avrupa’da, şimdi Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye arasında bölünmüş coğrafi ve tarihi bir bölgedir. kuzeyi, güneyde Ege Denizi ve doğuda Karadeniz. Güneydoğu Bulgaristan (Kuzey Trakya), kuzeydoğu Yunanistan (Batı Trakya) ve Türkiye’nin Avrupa bölümünü (Doğu Trakya) içermektedir.

Trakya Sans, geometrik dokunuşlu modern bir sans serifidir. Futura, Avant Garde ve benzerleri. Özellikle okunabilirliği desteklemek için küçük harflerde genişlik ve yükseklik uyumunun bir sonucu olan modern bir çizgiye sahiptir.

Reklam ve paketleme, editöryal ve yayıncılık, logolar, marka ve yaratıcı endüstriler, posterler ve reklam panoları, küçük metin, yol bulma ve tabelaların yanı sıra web ve ekran tasarımı için idealdir.

Trakya Sans, Latin tabanlı diller için gelişmiş tipografik destek sağlar. Orta, Batı ve Doğu Avrupa dillerini destekleyen genişletilmiş bir karakter seti, aileyi tamamlar.

“Trakya Sans 500 Regular” ismi merkezi noktayı oluşturmaktadır. Sayının ilk rakamı kontur kalınlığını tanımlar: 100 İnce ila 900 Kalın. “Trakya Sans” eşleşen 5 italik artı “Trakya Sans Alt”, ayrıca 5 ağırlık ve italik toplam 20 stilleri ile geliyor. Aile, 630+ karakterden oluşan bir grup içerir.

Büyük / Küçük Harfe Duyarlı Formlar, Sınıflar ve Özellikler, Küçük Harflerden Küçük Harfler, Kesirler, Üstün, Alt, Payda, Pay, Eski Stil Tüm grafik programlarında tek bir dokunuşla rakamlar.

Trakya Sans, web kullanımı için mükemmel bir yazı tipidir.

Kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Tasarımcılar: Bülent Yüksel
Yayıncı: Bülent Yüksel
ilk yayın tarihi: 12 Mayıs 2020

Satın almak için: